22 ΣΤΟΙΧΗΜΑ, μεγαλύτερες αποδόσεις Online!
Παίζω

Serie A – Η Ίντερ νικά την Αταλάντα, η Ρόμα δεν πάει πιο μακριά από την ισοπαλία

Σειρά a

Η Ίντερ πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη με νούμερα 3-2 επί της Αταλάντα, στη Serie A. Οι άνδρες του Simone Inzaghi έδειξαν χαρακτήρα στο Gewiss Stadium, καθώς κατάφεραν να ανατρέψουν το αρχικό αποτέλεσμα, παίρνοντας στο τέλος τους 3 βαθμούς.

Ήταν ο Ademola Lookman που άνοιξε το σερί των γκολ στο 25' δίνοντας στους γηπεδούχους το πλεονέκτημα από το σημείο του πέναλτι. Ήταν το έβδομο γκολ του παίκτη στη σεζόν στη Serie A. Ωστόσο, ο βετεράνος Έντιν Τζέκο φρόντισε να ισοφαρίσει πριν από το ημίχρονο με ένα έξυπνο χτύπημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν και πάλι ο Τζέκο που πέτυχε το δεύτερο γκολ μετά από μόλις 10 λεπτά, δίνοντας για πρώτη φορά προβάδισμα στην Ίντερ. Στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης η Ίντερ πέτυχε το τρίτο γκολ, αυτογκόλ αυτή τη φορά του Παλομίνο. Ο τελευταίος αναπλήρωσε το λάθος του στο 77' όταν κατάφερε να πετύχει το δεύτερο γκολ για την Αταλάντα. Ωστόσο, το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο μέχρι το τέλος του αγώνα και η Ίντερ αποχώρησε με 3 πλήρεις βαθμούς.

Εν τω μεταξύ, η Ρόμα δεν πήγε πιο πέρα ​​από την ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Τορίνο, σε έναν αγώνα γεμάτο συγκινήσεις στο Stadio Olimpico. Ο Κάρολ Λινέτι έβαλε μπροστά τους φίλους του στο 55ο λεπτό του αγώνα και το γκολ της ισοφάρισης για τη Ρώμη θα ερχόταν μόλις στο 94ο λεπτό, με τον Νεμάνια Μάτιτς.

Πριν από αυτό το γκολ, ο προπονητής Ζοζέ Μουρίνιο τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα για την αντίδρασή του στις αποφάσεις του διαιτητή. Ο τελευταίος καταλόγισε πέναλτι για την Τορίνο στο 89', αλλά δυστυχώς ο Αντρέα Μπελότι δεν ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι, με αποτέλεσμα να κοστίσει στην ομάδα του τους 3 βαθμούς.